sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Uprzejmie informujemy, że najbliższe spotkanie Rady Rodziców
odbędzie się 23.04.2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali 42.

   IV BIEG RODZINNY bieganie pani

Zapraszamy do wzięcia udziału w czwartej edycji zawodów.

Zapisy na biegi są już otwarte!

14 kwietnia 2018 r. rozpoczynamy treningi biegowe przed IV Biegiem Rodzinnym. treningi ivbieg
Serdecznie zapraszamy całe rodziny. smile2

Staw MAROKO (spotykamy się przy szkole) w każdą sobotę o godz. 9.00.

Zgoda na udział w treningu dla dzieci uczestniczących bez rodziców.

W środę 11 kwietnia w ramach realizacji Programu "Dzieci Tysiąclecia-Integracja" uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać najciekawsze miejsca w centrum Katowic. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od okolic Spodka i Strefy Kultury. Następnie udaliśmy się pod pomnik Jerzego Ziętka oraz zobaczyliśmy z bliska Pomnik Powstańców Śląskich. O ciekawostki historyczne zadbała Pani Ewa Stanek. Kolejnymi punktami naszej wędrówki był Teatr Wyspiańskiego, Rynek, a następnie dworzec PKP, gdzie uczniowie nauczyli się planować podróż pociągiem i korzystać z rozkładu jazdy.

zwiedzamy 11 04 18

Ewa Stanek, Karolina Siwczyk  

POKAZ MODY ,,WYCZAROWANY Z ODPADÓW”
EDYCJA VI

eko

Informujemy, że POKAZ EKOMODY odbędzie się 25 kwietnia!

Zapraszamy do udziału!

Regulamin dostępny w zakładce „Regulaminy konkursów szkolnych”.

Organizatorzy: G. Wysocka, E. Grabizna-Kusz, K. Siwczyk, K. Labus  

Święta Wielkanocne już dawno za nami, ale my przypominamy o pięknych ozdobach Wielkanocnych, które tak dumnie zdobiły hol szkolny. Jeszcze raz należy podkreślić, że prace przestrzenne były w tym roku wyjątkowe: wielkie, kolorowe i pomysłowe! Z tego powodu bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Oto wyniki:

14.04.2018 uczniowie klas 1-3 mieli okazję w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego "Dzieci Tysiąclecia-Integracja" uczestniczyć w kolejnych zajęciach z cyklu "Poznajemy atrakcje najbliższej okolicy", tym razem w jednym w Polsce Muzeum Historii Informatyki i Komputerów. Pan przewodnik ciekawie opowiedział o dziejach komputerów, pokazał bardzo interesujące eksponaty, a na koniec można było zagrać na komputerach (typu Commodore czy Atari), zadzwonić telefonem starego typu, zagrać w grę Pegasus czy odbyć wirtualną podróż terenowym samochodem. Uczniowie byli bardzo zainteresowani lekcją muzealną i zachwyceni możliwością wypróbowania gry z dzieciństwa swoich rodziców.

mhkii 2018

Magdalena Marcinkowska-Baran  
Anna Brodacka  

   W dniu 14 kwietnia odbyła się pierwsza wiosenna wycieczka w góry w ramach Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego.
    Tym razem uczestnikami górskiej przygody byli głównie uczniowie klas 3 SP i kilku uczniów z klasy 4 SP. W towarzystwie przepięknej pogody zdobyliśmy Równicę. Na szczycie na małych turystów czekały niespodzianki. Jedną z nich był zjazd na torze saneczkowym, drugą, dwukrotne pokonanie trasy w parku linowy. Wszystkie dzieci bardzo cieszyły się z przygotowanych atrakcji. Szczególnie park linowy sprawił uczestnikom wiele satysfakcji i przyjemności. Po zasłużonym odpoczynku przy schronisku na Równicy zeszliśmy czerwonym szlakiem do Ustronia Zdroju.
      Do domów wróciliśmy późnym wieczorem bardzo zadowoleni.

Zapraszamy na kolejne wycieczki.

Agnieszka Brzezina, Katarzyna Sordyl 

W środę 11.04.2018 r.w naszej szkole został rozegrany mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją klas trzecich gimnazjum a nauczycielami naszej szkoły. Rozegrano pięć fascynujących setów, w których górą byli nauczycieleBravo2
Grono nauczycielskie reprezentowali: mgr Danuta Lagierska, mgr Ewa Kuczmik, mgr Ewelina Szydłak, Dyrektor mgr Dariusz Garncarczyk, mgr Damian Gorzela oraz mgr Dariusz Waloszczyk. Sędzią tego pojedynku był mgr Andrzej Zaczyk, a nad kondycją całej drużyny czuwała mgr Monika Kacperska. Spotkanie przebiegało w duchu fair-play. Przy akompaniamencie dobrej muzyki i dopingu uczniów wszyscy wspaniale się bawili.

mecz n u

Monika Kacperska  

autyzm2018

Także nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Na niebiesko dla autyzmu”. Symbolem naszej solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski. Oświetlone na niebiesko zostało wejście główne szkoły, a przedstawiciele klas wypuścili na patio szkoły niebieskie balony.
Uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji i ubrali się na niebiesko, bardzo dziękujemy.

Aneta Neffe  

Ze względu na niedyspozycję zdrowotną prowadzącej warsztaty dla rodziców
„Odkrywanie predyspozycji dziecka a wybór technik uczenia się”
zaplanowane na dzień 22 marca 2018 r. zostają przełożone
na dzień 10 kwietnia 2018 r. na tę sama godzinę tj. 16.30.
Za zmianę bardzo przepraszamy.

dziecko talent Zapisz się już dziś

Nie bądź zielony w temacie autyzmu.
W kwietniu bądź NIEBIESKI!

2 kwietnia na świecie obchodzi się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

4 kwietnia nasza szkoła świecić będzie na niebiesko.

Ubierzmy się na niebiesko i okażmy solidarność z osobami z autyzmem. Dodamy im w ten sposób otuchy w codziennych zmaganiach ze światem, który widzą, słyszą i czują inaczej niż my.

Więcej informacji można przeczytać w artykule: Wokół autyzmu

     Istnieją dwa znaczenia słowa rekolekcje: pierwsze odnosi się do uprawy gleby i pochodzi od łacińskiego słowa „recolere”. Recolere oznacza jej ponowną, powtórną uprawę. Z glebą duszy jest tak samo; trzeba ponownie uprawiać glebę serca, która jałowieje, w jakiś sposób wietrzeje. Drugie znaczenie słowa rekolekcje pochodzi od łacińskiego słowa „recolectio" - ponowne zbieranie, kolekcjonowanie, zestawianie w całość czegoś, co uległo rozproszeniu. Na rekolekcjach więc człowiek i młody, i starszy powinien się na chwilę zatrzymać w obecności Boga. Zasłuchać się w Jego Słowo, w to, co chce nam powiedzieć. Jako wspólnota szkolna przeżywaliśmy taki czas od 19-20 marca. Rekolekcje prowadzili ks. Marcin Piasecki i ks. Dawid Majka - wikariusze Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na Tysiącleciu Dolnym.

Dla młodszych klas głównym tematem była treść piosenki zespołu Małe TGD „Góry do góry”. Wszystkie nasze problemy zanosiliśmy do Boga, nasze ziemskie góry, które wydają się nieraz nie do przejścia nazywaliśmy i zanosili do Góry - do Boga.

Dla klas starszych temat dotyczył pasji życia, która jest wiarą. Pomógł nam przybliżyć ten temat zaproszony gość pan Szymon Hołownia, który jest znanym publicystą, pisarzem, współprowadzącym program "Mam Talent". Dzielił się z nami swoim życiem, pasją wiary i doświadczeniami misyjnymi....

Kolejne rekolekcje za rok, a póki co zanosimy wszystkie nasze troski do Góry - do Naszego Ojca, który uczy wiary każdego dnia na nowo tak, aby była to pasja naszego życia. 

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

ks. D. Majka  

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony