Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Święto organizuje się w celu promocji czytelnictwa, ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
W naszej szkole w ramach obchodów Dnia Książki i Praw Autorskich odbyły się w kwietniu konkursy: dla 4-6 i I-III konkurs fotograficzny „Sleeveface” oraz plastyczny „Portret ulubionego bohatera literackiego”, dla klas 1-3 konkurs plastyczny „Najładniejsza zakładka do książki” .

Ponadto 25.04 odbył się "Turniej wiedzy o języku polskim, lekturach i książkach", w którym rywalizowali ze sobą uczniowie oraz nauczyciele. Drużyny rozwiązywały następujące zadania: łączyły w pary bohaterów literackich, układały puzzle z portretami pisarzy i podawały tytuł utworu, który ten autor napisał, dopisywały brakujący element tytułu książki i podawały jej autora. Ponadto odbyły się kalambury, drużyna miała za zadanie odgadnąć wylosowane dwa frazeologizmy związane z książką lub czytaniem przedstawiane za pomocą gestów lub rysunku. Między poszczególnymi etapami były wyświetlone fragmenty filmów (lektur), a drużyny odpowiadały, jaki jest tytuł ekranizacji lektury.
Rywalizację wygrali nauczyciele, ale uczniowie również wykazali się dużą wiedzą na temat książek. Obie drużyny otrzymały drobne upominki. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.
Po zakończonym turnieju wręczone zostały nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursach zorganizowanych w ramach "Dnia Książki i Praw Autorskich". Zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursów, które zamieszczone są na stronie szkoły oraz ze zdjęciami (zobacz Galerię).

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do czytania książek, które są najlepszymi przyjaciółmi człowieka.

Aleksandra Kubis-Szlachta, Aleksandra Robaszkiewicz, Anna Guziak