sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
 • Jasełka

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 • III Bieg Rodzinny

 • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

 • Wizyta gości z Erasmus+

 • Nauczyciele na scenie

 • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

 • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

      IVSSE2017

baner 
Patronat:

  Patronat Honorowy Prezydenta

Środowiskowe Spotkania Edukacyjne to impreza, której celem jest integracja nauczycieli, rodziców i uczniów wokół uczenia i wychowania młodego pokolenia. Jest ona organizowana w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach już od 7 lat.

Podczas tych spotkań dzielimy się wiedzą i doświadczeniem oraz inspirujemy rodziców do poszukiwania nowych sposobów wychowania i edukacji swoich dzieci.

Tegoroczne Środowiskowe Spotkania Edukacyjne odbywają się pod hasłem „Bajka łączy pokolenia”. Poprzez bajkowy świat fantazji chcemy pokazać różne możliwości zabawy, nauki i wychowania, które pozwalają kształtować u dzieci umiejętności społeczne i emocjonalne, niezbędne w ich dorosłym życiu.

Nie ma ciekawszej i skuteczniejszej formy uczenia się od kreatywnej zabawy. Dlatego zapraszamy także do udziału w I Festiwalu Myślenia, którego motto Myślę, więc gram; gram, więc się uczę, oddaje jego ideę. Przygotowaliśmy liczne gry i łamigłówki rozwijające umiejętność myślenia logicznego, naukowego, strategicznego, matematycznego i jeszcze wielu innych.

Gwarantujemy dobrą zabawę dla starszych, młodszych i całkiem młodych graczy.

 ZSI1IVSE

 

 

15.30
Rozpoczęcie IV Środowiskowych Spotkań Edukacyjnych

15.30–17.00
Gra terenowa – Na tropie bajek

Na terenie szkoły ukryły się postacie z bajek. Trzeba je odnaleźć i wykonać zadania, które przygotowały dla uczestników gry.

Do gry zapraszamy rodzinny zespół, rodzica wraz z dzieckiem lub 2-3 osobową grupę dzieci. Zabawę zaczynamy w holu szkoły, gdzie zespół otrzyma niezbędne wskazówki i mapkę, która pomoże w poszukiwaniach bajkowych postaci.

15.30–18.30
Gry i zabawy edukacyjne – Z paszportem do świata bajek

Rodzinna podróż w świat fantazji, która pokaże różne możliwości zabawy, nauki i wychowania poprzez bajkę która kształtuje u dzieci umiejętności społeczne i emocjonalne, niezbędne w ich dorosłym życiu.

Na terenie szkoły, w salach lekcyjnych, przygotowaliśmy różne propozycje zajęć, do których zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. W holu szkoły uczestnicy będą mogli otrzymać paszport, który ułatwi wzięcie udziału we wszystkich zajęciach.

A oto propozycje zajęć: 

 • „Mam tę moc” – bajkowe karaoke.
  Tematy muzyczne z bajek, które wszyscy znamy i chętnie je sobie nucimy.

Zapraszamy zatem do zaśpiewania piosenki z wylosowanej bajeczki.

 • Bajkowa jaka to melodia?
  Bajki znane i lubiane, czy pamiętamy ich melodie?

Zabawa będzie polegała na odgadnięciu pięciu bajkowych tematów muzycznych.

 • Co tam w bajkach szumi? – bajkowe puzzle.
  Przypomnimy sobie obrazy z bajek chętnie oglądanych.

Tym razem zaproponujemy zabawę z tablicą interaktywną ulubioną przez wszystkie dzieci. Zabawa będzie polegała na ułożeniu obrazu z puzzli, które uczestnik za pomocą palca będzie przemieszczał po tablicy. Ćwiczyć będziemy w ten sposób spostrzegawczość naszych małych milusińskich.

 • Bajkowe sprawności.
  Szewczyk Dratewka musiał zaszyć siarkę w owcy, którą podrzucił smokowi a Kopciuszek oddzielić groch od maku.

Bajki często podpowiadają nam ciekawe zabawy, które kształcą ważne umiejętności i uczą. W tych zajęciach zaproponujemy kilka z nich.

 • Bajką malowane – bajkowy kolaż.
  Kredki i kartka to konieczne elementy rozwoju dziecka.

W kolejnych zajęciach zaproponujemy ciekawą technikę artystyczną, rozwijająca kreatywność naszych najmłodszych. Uczestnicy zajęć otrzymają przeciętą na pół ilustrację z bajki, którą będzie trzeba dokończyć.

 • Bajkowe zagadki.
  Czy pamiętamy czytane i oglądane bajeczki?

Kolejna Nasza propozycja to krótki quiz na temat znajomości bajek prowadzony w bardzo ciekawej formie.

15.45–16.30
Warsztaty dla dzieci wraz z rodzicami

Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

Warsztaty poprowadzi Gabriela Niemiec – Konsultant Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach.

--> Zapisz się na warsztat.

 •  „Bajeczki na dziecięce smuteczki”

Warsztat prowadzony będzie w oparciu o autorski program pani Magdaleny Marcinkowskiej-Baran realizowany w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach. Celem tego programu jest nauczenie dzieci rozpoznawania różnych emocji i radzenia sobie z nimi. Bajka znakomicie opowiada o tym co dla dziecka często jest obce z czym trudno mu sobie poradzić.

--> Zapisz się na warsztat.

17.30
Bajkowy teatrzyk Królewna Śnieżka”

Królewna Śnieżka to już drugie przedstawienie teatralne, które nauczyciele Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 przygotowali dla swoich uczniów. Premiera tego przedstawienia odbyła się 6 grudnia 2016 r.

Ta niecodzienna forma edukacji, w której nauczyciele znani uczniom głownie z sal lekcyjnych ma na celu pokazanie pedagoga jako autentycznego przewodnika dla młodego człowieka, który rozumie jego problemy i stara mu się w nich pomóc. Zobacz Galerię.

festiwal myslenia

15.45–16.30  

Festiwal Myślenia Myślę, więc gram; gram, więc się uczę”.

Nie ma ciekawszej i skuteczniejszej formy uczenia się od kreatywnej zabawy. Dlatego zapraszamy do udziału w I Festiwalu Myślenia, którego motto Myślę, więc gram; gram, więc się uczę, oddaje jego ideę.

Przygotowaliśmy liczne gry i łamigłówki rozwijające umiejętność myślenia logicznego, naukowego, strategicznego, matematycznego.


Ponadto w programie imprezy:

 • Bajkowy kącik relaksacyjny - dzieci będą mogły usiąść przy wybranym laptopie i po założeniu słuchawek posłuchać bajki.
 • Poczytaj mi mamo … - chętni rodzice będą mogli wybrać sobie bajkę z biblioteki szkolnej i poczytać ją swoim dzieciom w bibliotece.
 • Bajka rozwija… - dyżur psychologa.
 • W komnacie czarów Czarnoksiężnika – dzieci będą mogły przeprowadzić proste i ciekawe doświadczenia chemiczne.
 • Smakołyki z domku Baby Jagi – częstować będziemy kolorowymi galaretkami.
 • Bajkowy sklepik – stoisko z książkami.
 • Magiczny Dywan prezentacja firmy Moje Bambino
 • Zabawki sensoryczneprezentacja firmy Re-Newezentacja firmy Re-New.
 • Fotobudka
 • Kawiarenka

AKCJA UWOLNIJ BAJKĘ I MASKOTKĘ Każde dziecko, które przyniesie bajeczkę, którą już przeczytało oraz pluszaka, którym się już nie bawi, będzie mogło wymienić na inny.

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony