sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W dniach 3-4 czerwca odbyła się ostatnia w tym sezonie górska wycieczka w ramach Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego. W wyprawie wzięli udział uczniowie klas piątych SP oraz drugich i trzecich Gimnazjum. Tym razem wędrowaliśmy z Rajczy na Halę Miziową pod Pilskiem. Szlak prowadził przez Halę Redykalną, Lipowską, Rysiankę, Trzy Kopce, w końcu Halę Miziową. Wędrowaliśmy długo, bo aż osiem godzin. Czasami ścieżka wiodła stromo pod górę, a czasami ostro w dół, jak to w górach. Po drodze odpoczywaliśmy i zachwycaliśmy się pięknymi widokami. Pogoda była przepiękna. Słońce i dobre humory towarzyszyły nam cały czas.
Po trudach wędrówki w schronisku czekał na nas pyszny posiłek. Następnego dnia rano, po śniadaniu część grupy wraz z opiekunami zdobyła szczyt Pilska. To była trudna, ale satysfakcjonująca wspinaczka. Następnie wszyscy zeszliśmy zielonym szlakiem do Korbielowa, skąd busem dotarliśmy do Żywca, a następnie pociągiem do Katowic. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni do domów.
Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.
Do zobaczenia na szlaku w przyszłym roku szkolnym. Zapraszamy.

A. Brzezina, K. Sordyl  

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony