sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

US X2017    W dniu 5 października 2017 roku Nasi uczniowie uczestniczyli w Dniach Otwartych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskieggo. Młodzież brała udział w wykładzie dr Marka Migalskiego Szach – Mat oraz profesora Jerzego Sperki Nie tylko Grunwald i stuzłotówka.

    Nasi uczniowie, pomimo iż byli najmłodszymi uczestnikami Dni Otwartych, odnieśli sukcesy w Zmaganiach  z Paleografią oraz w tzw. Wielkich Szachach. W Zmaganiach z Paleografią Jan Turula oraz Karol Turula pokonali licealistów, zajmując I i II miejsce w konkursie. Z kolei w Wielkich  Szach niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Maciej Malik, pokonując w rozgrywkach nie tylko licealistów, ale również studentów.

    Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się Gra terenowa oraz Wielkie Piłkarzami, które poza wiedzą wymagały dobrej kondycji fizycznej. Ponadto młodzież brała udział w rozmowach z wykładowcami Uniwersytetów w ramach tzw. Żywej Książki. Nasz uczeń Jan Turula zaimponował wykładowcom swoją obszerną wiedzą historyczną.

 Barbara Żmija  

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony