sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

W sobotnie przedpołudnie w ramach zajęć "Szlakiem zabytków techniki" z "Dzieci Tysiąclecia - Integracja" wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Podczas zwiedzania poznaliśmy sposób wypieku chleba dawniej i dziś oraz samodzielnie przygotowaliśmy, a następnie zjedliśmy pachnące bułeczki. Pod koniec zwiedzania poznaliśmy tradycje panujące w szkole przed laty, usiedliśmy w zabytkowych ławkach szkolnych, notowaliśmy na kamiennych tabliczkach oraz wysłuchaliśmy prelekcji nt. szacunku do chleba. Zgodnie twierdzimy, że miło spędziliśmy czas, a przy okazji poznaliśmy tradycje i historię chleba.

muzeum chleba

Sandra Jakubowska  

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony