sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Dnia 11 listopada uczniowie klas: 2 a, 3 a i 4 b uczestniczyli w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego Dzieci Tysiąclecia -  Integracja w Śląskich Targach Książki, które odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Najpierw weszliśmy na taras widokowy przy MCK, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Następnie udaliśmy się na targi książki. Uczniowie trafili na Ostry Dyżur Literacki. Eksperci w kitlach w „gabinecie lekarskim” udzielali dzieciom porad dotyczących wyboru lektur. Badali czytelnicze gusta i wypisywali recepty. Byliśmy też na warsztatach oceanicznych, podczas których uczniowie mogli wykreować fantazyjne stwory morskie. Autorzy książki „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem” pokazali, jak powstawały ilustracje i książka. Oczywiście obejrzeliśmy również wiele stoisk, na których wystawcy sprzedawali książki o różnorodnej tematyce. Wycieczka była bardzo udana. Zapraszamy na kolejne wycieczki i zachęcamy do czytania książek.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Aleksandra Robaszkiewicz, Anna Guziak  

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony