sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

     W dniach 20-24 listopada 2017 r. obchodzony był Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych pod hasłem Odkryj swój talent.
Z tej okazji uczniowie klas gimnazjalnych IIIa i IIIb: Anita Buła, Weronika Cygan, Dominika Małyska, Julia Pawłowska, Patrycja Mazur, Katarzyna Maciąg, Marcel Stryczek, Dawid Grobarczyk, Jan Wójcik i Mateusz Stuka wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych nr 2 w Chorzowie pt. Twój Talent – twoim przyszłym zawodem, pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Chorzowa, Rektora Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Cechu Rzemieślników, Handlowców i Przedsiębiorców w Chorzowie, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Gliwice, przedsiębiorstwo Delta Plus.

 

     Celem konkursu było promowanie szkolnictwa zawodowego, odkrywanie umiejętności praktycznych i rozwijanie zainteresowań uczniów. Zawodnicy wybierali kategorie konkursowe: mechaniczną, samochodową, piekarniczo-cukierniczą, fryzjerską lub fotograficzną. W I części konkursu zawodnicy przyglądali się czynnościom wykonywanym przez instruktorów i starali się je zapamiętać. Część druga obejmowała samodzielne wykonanie różnych zadań. Dodatkowo wśród osób niebiorących udziału w konkursach zawodowych przeprowadzono quiz tematyczny O Fordzie i nie tylko, w którym trzeba było się wykazać wiedzą na temat historii samochodu Froda, części samochodowych i marek samochodów. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a sponsorzy ufundowali atrakcyjne nagrody.

     Nasi reprezentanci dzielnie walczyli z konkurentami. Wykazali się nie tylko wiedzą fachową, ale również zdolnościami artystycznymi w zakresie piekarniczo-cukierniczym i fryzjerskim. Zostali laureatami trzech kategorii konkursowych i konkursu dodatkowego.

Kategoria mechaniczna:
Marcel Stryczek – I miejsce

Kategoria samochodowa:
Jan Wójcik – III miejsce

Kategoria piekarniczo-cukiernicza:
Weronika Cygan – II miejsce

Quiz O Fordzie i nie tylko:
Patrycja Mazur – III miejsce

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a uczniów klas II i 7 już zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu. Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

Ewa Podemska-Pniok  

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony