sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Przez ostatnie dni uczniowie klasy 5c, 6b i 6c nie mogli narzekać na nudę. W ostatni wtorek zwiedziliśmy Muzeum Powstań Śląskich i wzięliśmy udział w lekcji muzealnej pt. "Życie codzienne na początku XX w". Podczas lekcji podszkoliliśmy się w śląskiej gwarze oraz poznaliśmy śląskie tradycje. Podczas zwiedzania mieliśmy możliwość "przejażdżki" zabytkowym tramwajem oraz mogliśmy sprawdzić, czy ktoś z naszych przodków walczył w powstaniu. W środę podziwialiśmy wspaniałe projekty i stroje Barbary Ptak w oddziale Teatralno-Filmowym Muzeum Historii Katowic. Później sami zabawiliśmy się w kostiumologów i każdy z nas wykonał własny kapelusz. Każdy z nich był inny, wspaniały i niepowtarzalny. Przez te ostatnie dni nauczyliśmy się znacznie więcej niż siedząc w ławkach szkolnych. Wyjścia zaliczamy do bardzo udanych i z niecierpliwością czekamy na następne.

 6b 6c 5c
Sandra Jakubowska

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony