sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

2 grudnia 2017 r. na terenie miasta Katowice została przeprowadzona „akcja parkingowa” mającą na celu przeciwdziałanie zajmowaniu miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez osoby nieuprawnione. Akcja została przeprowadzona wspólnie z uczniami katowickich szkół, harcerzami oraz we współpracy z Komendą Miejską Policji i Strażą Miejską.

Nasi gimnazjaliści również w tym roku aktywnie przyłączyli się do tego projektu. Chętnie rozdawali ulotki informacyjne przy Centrum Handlowym Auchan w Katowicach, a także zwracali uwagę na zasadność zajmowania przez kierujących miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Ponadto uwrażliwiali przechodniów na potrzeby osób niepełnosprawnych.

akcjaP 1  akcjaP 2 

Wybrany termin nie jest przypadkowy – w wirze przedświątecznych zakupów często kierowcy nie zwracają uwagi na to, gdzie parkują samochody i utrudniają osobom niepełnosprawnym dotarcie do sklepu.

Pamiętajcie, aby zawsze prawidłowo parkować swoje auta i nie blokować miejsc osobom niepełnosprawnym!

W akcji parkingowej wzięli udział następujący uczniowie: Dominika Grela IIa, Michał Gwóźdź IIIa, Marcel Stryczek IIIb, Dominik Kozik IIIb, Patrycja Mazur IIIb, Dawid Grobarczyk IIIb, Gabriel Koper IIIb, Agata Szyzdek IIIb, Weronika Cygan IIIb, Dominik Kubiszewski IIIb.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom akcji
za właściwą postawę, poświęcony czas i zaangażowanie.

Koordynator „Miejskiej Dżungli” – Piotr Chmielowiec 

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony