Herb Polski POL Katowice COA
  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Po raz trzeci Społeczność Naszej Szkoły –

NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE I RODZICE 

włącza się do wspaniałej idei pomagania

SZLACHETNA PACZKA 

Mamy wybraną rodzinę, której chcemy pomóc.
Pan Paweł ma 39 lat, mieszka z 70-letnią mamą Małgorzatą i 16-letnim synem Maciejem.
Pan Paweł jest osobą niepełnosprawną, po amputacji obu nóg.

24 listopada uczennice klasy 4c odwiedziły dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 21. Ciekawych odsyłamy do naszego świetlicowego bloga, gdzie można znaleźć relację z tej wizyty.

Agata Warwas  

Laureatem szkolnego konkursu "Tworzę hymn szkoły" został Cezary Miłaszewski z klasy IIB.

Gratulujemy  

Serdecznie zapraszamy
Rodziców uczniów klas III gimnazjum
na montaż słowno-muzyczny pt. "Jesienne zaduszki",
który odbędzie się 21 listopada br. o godzinie 17:00 w sali 57.

Uczniowie i wychowawcy klasy III A  

Dnia 15 listopada w naszej szkole odbyła się szósta już edycja Miejskiego Konkursu Edukacyjnego „Magiczne wiersze…”. Do konkursu zakwalifikowało się 11 drużyn reprezentujących świetlice katowickich szkół podstawowych, które w I etapie konkursu wykonały prace plastyczne do wybranego przez siebie wiersza Danuty Wawiłow. Podczas II etapu uczestnicy zmagali się z zadaniami dotyczącymi twórczości poetki. Konkurs to nie tylko zadania i rywalizacja, ale też dobra zabawa. Podczas przerwy uczestnicy brali udział w zabawach integracyjnych i ruchowych z chustą KLANZA.

Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą, różnica w punktacji pomiędzy laureatami była minimalna.

W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 65 w Katowicach. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 53, a trzecie miejsce zajęły dziewczynki reprezentujące nasza szkołę. Dyplomy i nagrody trafiły na ręce każdego znawcy wierszy i bajek poetki Danuty Wawiłow.

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne zmagania za rok! Zadowolone buzie uczestników to dla nas znak, że wszyscy dobrze się bawili!

Na fotorelację z konkursu zapraszamy do zakładki GALERIA.

Agata Warwas , Magdalena Leksowska 

Zapraszamy rodziców na zebranie śródroczne 21 listopada 2017 r.

erasmus logo Nasza Szkoła od 1 września 2016 roku uczestniczy jako partner w realizacji projektu finansowanego przez Unię Europejską. Projekt nosi nazwę „Sounds Around Us” (Dźwięki wokół Nas), a jego tematyka dotyczy, jak sama nazwa wskazuje, dźwięku rozumianego jako zjawisko fizyczne i muzyczne. Projekt adresowany jest dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej. Głównym koordynatorem projektu jest Rowan Gate Primary School, szkoła podstawowa dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z Wellingborough w Wielkiej Brytanii. Ponadto w projekcie uczestniczą też szkoły z Litwy i Łotwy.

Oto opis działań, jakie podejmowaliśmy do tej pory w ramach tego projektu.

08 11 2017

Dnia 11 listopada uczniowie klas: 2 a, 3 a i 4 b uczestniczyli w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego Dzieci Tysiąclecia -  Integracja w Śląskich Targach Książki, które odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Najpierw weszliśmy na taras widokowy przy MCK, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Następnie udaliśmy się na targi książki. Uczniowie trafili na Ostry Dyżur Literacki. Eksperci w kitlach w „gabinecie lekarskim” udzielali dzieciom porad dotyczących wyboru lektur. Badali czytelnicze gusta i wypisywali recepty. Byliśmy też na warsztatach oceanicznych, podczas których uczniowie mogli wykreować fantazyjne stwory morskie. Autorzy książki „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem” pokazali, jak powstawały ilustracje i książka. Oczywiście obejrzeliśmy również wiele stoisk, na których wystawcy sprzedawali książki o różnorodnej tematyce. Wycieczka była bardzo udana. Zapraszamy na kolejne wycieczki i zachęcamy do czytania książek.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Aleksandra Robaszkiewicz, Anna Guziak  

ms xi 2017

W popołudniowy wtorek, 7.11. 2017 r., w ramach realizacji Programu "Dzieci Tysiąclecia-Integracja" uczniowie klasy pierwszej wybrali się do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Dzieci obejrzały ekspozycje stałe i czasowe, wzięły udział w grach interaktywnych. Zainteresowanie wzbudziły stroje galowe i robocze górników, naczynia i narzędzia przez nich używane. Uwagę przykuwały też kolorowe zdjęcia, rzeźby i obrazy. Po wyjściu z Muzeum uczniowie mieli okazję zobaczyć wieżę widokową i kolorową fontannę, przy której koniecznie należało zrobić zdjęcie.

I. Etryk, E. Stanek 

twio 

 W ramach realizacji zadań programu Szkoły Promującej Zdrowie koordynatorzy zorganizowali Tydzień Warzyw i Owoców pt. „Jak w ogrodzie” od 17.10. do 24. 10. 2017 r.

We wtorek 17.10.2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Kanapkowy pt. ”Śniadanie daje moc” przeznaczony dla uczniów klas 1-3 SP.

W piątek 20.10.2017 r.  na korytarzu  szkolnym odbyła się degustacja świeżych warzyw i owoców.

Helena Dryja  

 

W kolejnych dniach uczniowie klas pierwszych wykonywali warzywne kukiełki. Zobaczcie, jakie mieli ciekawe pomysły!

1a warzywa

Irena Etryk  

      W dniu 3 listopada uczniowie klasy 4 c uczestniczyli w warsztatach Poznajemy muzeum organizowanych przez Muzeum Śląskie. W trakcie zajęć dzieci poszerzyły wiedzę na temat pracy konserwatorów i archeologów oraz zobaczyły stałe i czasowe wystawy sztuki współczesnej. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyła się sala imitująca pracę górników w kopalni oraz górnicze eksponaty . Uwagę dzieci przykuły również rzymskie monety oraz kości mamuta. W trakcie zajęć dzieci słuchały wykładu Pani Przewodnik, uzupełniały ćwiczenia na kartach pracy, rozwiązywały zagadki oraz samodzielnie poszukiwały opisywanych eksponatów. Mamy nadzieję, że kolejne warsztaty, na które już wkrótce planujemy się wybrać, będą pobudzały dzieci do samodzielnego działania i zdobywania wiedzy oraz motywowały do rozwijania własnej twórczość i wcielania w życie swoich pomysłów.

Barbara Żmija  

W sobotnie przedpołudnie w ramach zajęć "Szlakiem zabytków techniki" z "Dzieci Tysiąclecia - Integracja" wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Podczas zwiedzania poznaliśmy sposób wypieku chleba dawniej i dziś oraz samodzielnie przygotowaliśmy, a następnie zjedliśmy pachnące bułeczki. Pod koniec zwiedzania poznaliśmy tradycje panujące w szkole przed laty, usiedliśmy w zabytkowych ławkach szkolnych, notowaliśmy na kamiennych tabliczkach oraz wysłuchaliśmy prelekcji nt. szacunku do chleba. Zgodnie twierdzimy, że miło spędziliśmy czas, a przy okazji poznaliśmy tradycje i historię chleba.

muzeum chleba

Sandra Jakubowska  

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony