sp58 logo pr 09 Herb Polski POL Katowice COA
  • Jasełka

  • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  • III Bieg Rodzinny

  • IV Środowiskowe Spotkania Edukacyjne

  • Wizyta gości z Erasmus+

  • Nauczyciele na scenie

  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

  • Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Krzysztof Wójcik z klasy 6 c trenuje pływanie. W dniach 16-18.03.br. uczestniczył w  Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy. Odniósł kilka sukcesów. Gratulujemy!

 krzys 6c

D 1m gimnastyka Nasza uczennica z 5a - Dominika zajęła 1. miejsce i otrzymała złoty medal podczas zawodów Pucharu Polski w skokach na ścieżce. Dominika od lat trenuje gimnastykę artystyczną a od niedawna skoki do wody. Gratulujemy jej ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych w najbliższej przyszłości.

igor 4c Igor już jako małe dziecko był wrażliwy na muzykę, bardzo reagował na muzykę klasyczną. W wieku 5 lat zaczął przejawiać zainteresowania muzyką poprzez wybieranie swoich ulubionych płyt, a ujście pozytywnej energii znajdował w graniu pałeczkami perkusyjnymi na poduszkach w domu. Kiedyś chcieliśmy kupić jakiś perkusyjny instrument, w sklepie zobaczył gitarę i nie mógł oderwać od niej wzroku. Kiedy dotknął strun, powiedział, że bardzo chciałby taką gitarę. Nikt z rodziny nie potrafił grać na takim instrumencie, więc Igor zaczął od kółka gitarowego w kościele. Ksiądz zasugerował szkołę muzyczną, a potem wszystko potoczyło się bardzo szybko. Po roku nauki były duże postępy, a w drugiej klasie szkoła wysłała Igora na konkursy gitarowe, w których został laureatem. Otrzymał wyróżnienie na V Dąbrowskim Konkursie Gitarowym oraz na Gitariadzie w Kłodzku. W tym roku przygotowywujemy się do kolejnych konkursów gitarowych.

Barbara Drozd  

 

pdf Kuba i Kamil - pływacy i biegacze.

Wśród uczniów klasy IIc gimnazjum znaleźć można młode talenty
wyróżniające się szczególnymi uzdolnieniami
potwierdzonymi znaczącymi sukcesami.

Adrian Szłapak i Marcin Lesiński - Ich pasją jest łucznictwo. Trenują w klubie UKS "Grot" w Rudzie Śląskiej. Brali udział w wielu zawodach, w których zdobyli liczne nagrody i medale.
Sukcesy Adriana to między innymi: 13. miejsce w Międzynarodowym Pucharze Beskidów w łucznictwie w 2017 roku, 4. miejsce w Mistrzostwach Okręgu Śląskiego w łucznictwie w kategorii Młodzik Młodszy w 2017 roku, 2. miejsce w VI Klubowym Turnieju Łuczniczym „Cały Bytom strzela z łuku”, oraz 6. miejsce w I Otwartym Pucharze Rudy Śląskiej w łucznictwie dzieci i młodzików. Sukcsy Marcina to: 3. miejsce w I Otwartym Pucharze Rudy Śląskiej w łucznictwie dzieci i młodzików, 3. miejsce w  Mistrzostwach Okręgu Śląskiego w łucznictwie w kategorii Młodzik Młodszy w 2017 roku.

szłapak lesinski

Maria Kupińska poszczycić się może wybitnymi zdolnościami poetyckimi, literackimi, recytatorskimi i językowymi.
Dwukrotnie została laureatką  Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego "Antologia Poezji Dziecięcej" – w roku  2016 oraz w  2017.
Jej wiersze: „ Wiosna” oraz „ Smak życia” zostały opublikowane w XIII i w XIV tomie Antologii Poezji Dziecięcej.
Jest również laureatką wielu szkolnych konkursów literackich:
- w roku szkolnym 2017/2018 zajęła 2. miejsce w szkolnym konkursie „ Tworzę wiersz o aniele” i w konkursie „ Poznajemy twórczość Marii Dąbrowskiej”.
- w roku szkolnym 2016/2017 zajęła 1. miejsce w konkursie literackim „Tworzę...mit” oraz w konkursie „Tworzę wiersz o życiu”, a w konkursie literackim „Robert Oszek oczami uczniów” zajęła 2. miejsce.
Jej wiersze zostały zgłoszone do XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  "Ja i świat".
Gratulujemy sukcesów młodej poetce i życzymy kolejnych.

mk 2017 Dyplom Maria

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony