• Nauczyciele na scenie

• Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach

• Patron Szkoły - Maria Dąbrowska

Piotrek, uczeń klasy II A, został po raz kolejny został nagrodzony wyróżnieniem w konkursie "O tym nie można zapomnieć". Był on odpowiedzialny za ostateczny kształt konkursowego filmu, czyli dobry montaż. Piotr jest świetny w tym, co robi, wykazuje się dużym zaangażowaniem, pełnym profesjonalizmem, chociaż formalnie profesjonalistą nie jest.

Chłopcy dbają o kulturę fizyczną, systematycznie trenują. Niezmiennie biorą udział w biegach organizowanych przez Klub „Truchtacz” Mysłowice, a także zawodach pływackich organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Manta” Kochłowice Ruda Śląska.
Na międzynarodowych zawodach pływackich w Herbach Kamil Staciwa zajął II miejsce na 100 m stylem motylkowym i III miejsce na 100 m stylem zmiennym. W klasyfikacji generalnej dla najlepszego zawodnika Kamil był na 6. miejscu, Jakub był w pierwszej 10. Ponadto chłopcy zostali wicemistrzami Śląska 12-latków w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym i brązowymi medalistami Mistrzostw Śląska w sztafetach 4x100 m stylem zmiennym. Zobacz zdjęcia.

medaleJK S

W szkolnych zwodach pływackich Kamil zajął I miejsce, natomiast Jakub - II.

Chłopcy wzięli  udział w III Biegu Rodzinnym (bieg na 2 km), w którym Kamil zajął I miejsce, natomiast Kuba - II miejsce. W biegu profilaktycznym „Biegam zamiast...” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 7 w Katowicach Kamil zajął III miejsce.

Zacząłem grać w piłkę w wieku 6 lat. Obecnie należę do klubu GKS Katowice. Moje sukcesy: mistrzostwo Polski w 2016 roku, a niedawno wróciłem z Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej w Niemczech, gdzie zajęliśmy 14. miejsce spośród 181 drużyn. Gram jako prawy skrzydłowy. Od przyszłego roku będę uczęszczał do szkoły sportowej w Katowicach, gdzie - mam nadzieję - będę rozwijał swoją pasję. Może kiedyś zobaczycie mnie na stadionie narodowym?

Jan4a

Na zdjęciu pozuję z młodszym bratem.

Jan z 4a

Dominika K. z 4a jest zawodniczką Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie trenuje akrobatykę sportową i skoki na ścieżce. Dominika trenuje już od dwóch lat, w tym roku brała udział w indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Bielsku-Białej, gdzie zajęła 7. miejsce oraz w ogólnopolskich  zawodach w akrobatyce sportowej i skokach na ścieżce, na których zajęła 7. miejsce. Teraz czekają ją Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego. Dominika tańczy również jazz i breakdance w szkole tańca Extreme Team. W tańcu też ma osiągniecia.

Zobacz film z występu Dominiki.

DK 4a DK 4a 1 DK 4a 2 DK 4a 3  DK 4a 5 DK 4a 7 DK 4a 6  DK 4a 4

6.06 odbył się Festiwal Talentów. Spośród wielu wokalnych i tanecznych występów jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: Laskowska Katarzyna, Klar Oliwia i Kuhn Emilia
II miejsce: Gierok Alicja
III miejsce: Kobiela Zuzanna