Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży „Korczak” ZSI1 Katowice Herb Polski POL Katowice COA
 • Pokaz ekomody "Wyczarowany z odpadów"

 • Światowy Dzień Książki

 • Wizyta gości z Erasmus+

 • Nauczyciele na scenie

 • Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 im. R. Oszka

 • Patroni Szkoły: Maria Dąbrowska i Robert Oszek

W lutym bieżącego roku szkolnego uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w szkolnym konkursie na wykonanie planszy prezentującej Litwę, Łotwę i Wielką Brytanię – kraje partnerskie programu ERASMUS+.
Organizatorem konkursu był Szkolny Klub Europejski "Euroludek”.
Każda klasa wykonała zespołowo jedną planszę przedstawiającą wylosowany kraj. Plansze zwierały najistotniejsze informacje i ciekawostki o krajach oraz przedstawiały charakterystyczne symbole, tradycyjne potrawy, stroje narodowe, znanych i sławnych ludzi oraz atrakcje turystyczne i najciekawsze miejsca warte zobaczenia w tych krajach.
Komisja konkursowa, oceniając wykonane plansze, brała pod uwagę: zgodność zawartości plansz z wymienionymi w regulaminie konkursu elementami, bogactwo informacji oraz staranność wykonania planszy, pomysłowość i wkład pracy.
Konkurs rozstrzygnięto w marcu.

Zwycięskie prace konkursowe

  

Łotwa IIb     Litwa IIa

Zwycięzcom gratulujemy.

Wyniki konkursu zamieszczono w zakładce: Osiągnięcia uczniów - konkursy szkolne.

Iwona Wójcik  

W listopadzie 2016 r. rozpoczął się szkolny konkurs na wykonanie gazetki ściennej prezentującej wylosowany kraj Unii Europejskiej, który będzie trwał do czerwca 2017 r.
Celem konkursu jest: zdobywanie i dzielenie się wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej, rozwijanie umiejętności pracy w grupie oraz czynne zaangażowanie uczniów w działalność Szkolnego Klubu Europejskiego "Euroludek”.
Zadaniem każdej z klas 1 – 3 szkoły podstawowej jest wykonanie co miesiąc jednej wspólnej gazetki ściennej przedstawiającej wylosowany Kraj Unii Europejskiej. Klasy wykonują gazetki prezentujące takie kraje UE, jak: Chorwacja, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Irlandia, Słowenia i Szwecja.
Oto pierwsze wykonane gazetki:

   

Kolejne prace:

  Litwa 2a 

Irlandia 1a 1b  otwa 2c i 2d

Spotkania członków Szkolnego Klubu Europejskiego

Szkolny Klub Europejski zaprasza członków Klubu oraz wszystkich uczniów chętnych do współpracy
na zajęcia w każdy czwartek o godzinie 14.30 do sali 42.

Zapraszamy ! 

 Tematem przewodnim pracy Szkolnego Klubu Europejskiego w bieżącym roku szkolnym jest poznawanie tradycji, kultury, kuchni, strojów narodowych, ciekawostek i najciekawszych zabytków wybranych państw członkowskich UE, w szczególności Litwy, Łotwy i Wielkiej Brytanii. W ramach pracy Klubu będą organizowane dla uczniów naszej szkoły zajęcia klubowe oraz konkursy, których celem jest rozwijanie świadomości europejskiej wśród uczniów poprzez zdobywanie i szerzenie informacji o krajach UE.

 

Na zajęciach Szkolnego Klubu Europejskiego będziemy m.in.:

 • poznawać historię, kulturę, tradycje, zwyczaje, kuchnię, zabytki, tańce i stroje narodowe oraz ciekawostki na temat wybranych krajów członkowskich Unii Europejskiej
 • oglądać filmy edukacyjne o tematyce unijnej oraz grać w gry interaktywne związane z tematyką UE
 • opracowywać materiały informacyjno - edukacyjne dla uczniów szkoły na temat Litwy, Łotwy i Wielkiej Brytanii
 • poznawać bajki i baśnie krajów UE
 • aktualizować teczki klubowe państw UE poprzez poszukiwanie informacji z gazet, czasopism, Internetu
 • przygotowywać materiały na gazetkę SKE
 • tworzyć prace plastyczne związane z krajami Unii Europejskiej
 • uczyć się prostych zwrotów w różnych językach
 • tworzyć pracę projektową o Chorwacji i uczestniczyć w lekcji pokazowej przygotowanej przez uczniów biorących udział w projekcie edukacyjnym CHORWACJA DZISIAJ
 • przygotować gazetkę ścienną prezentującą informacje na temat Chorwacji.

Zorganizowane zostaną 4 konkursy szkolne oraz 1 impreza szkolna:

Konkursy:

 • Dla uczniów klas 1-3 SP i świetlicy szkolny konkurs na wykonanie gazetki ściennej prezentującej wylosowany kraj Unii Europejskiej (tablice korkowe SKE): listopad 2016 – czerwiec 2017
 • Dla uczniów klas I – III G szkolny konkurs plastyczny na wykonanie planszy prezentującej Litwę, Łotwę i Wielką Brytanię – styczeń 2017
 • Dla uczniów klas 4-6 SP szkolny konkurs na przygotowanie stoiska promującego wybrane kraje UE „Europejski ryneczek” – maj 2017 podczas obchodów szkolnego Dnia Europejskiego
 • Dla uczniów klas I – III G międzyklasowy turniej wiedzy o Litwie, Łotwie i Wielkiej Brytanii - maj / czerwiec 2017

Impreza szkolna:

Dzień Europejski – maj 2017, w ramach którego uczniowie klas 4 – 6 SP zaprezentują przygotowane przez siebie stoiska promujące różne kraje Unii Europejskiej

Planujemy także współpracę ze środowiskiem lokalnym poprzez:

 • udział uczniów w lekcjach europejskich, prowadzonych przez przedstawicieli Europe Direct Katowice
 • udział uczniów w akcjach i konkursach organizowanych przez organizacje europejskie m.in.: Europe Direct, Parlament Europejski we Wrocławiu, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, UNICEF i inne (wg napływających propozycji).

wpis: 
opiekun Klubu - Iwona Wójcik 

2 czerwca 2016 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas I – III Gimnazjum „Znane budowle krajów europejskich”.

2-osobowe drużyny mogły wykazać się swoją wiedzę na temat 13 krajów europejskich rozwiązując zadania konkursowe za 1 pkt, 2 pkt i 3 pkt. Zadania sprawdzały m. in.: znajomość map konturowych i flag narodowych, umiejętność rozpoznawania ciekawych budowli z prezentowanej fotografii z podaniem nazwy budowli oraz miasta i kraju w którym się one znajdują oraz sprawdzały wiedzą szczegółową dotyczącą prezentowanych budowli.

Organizatorem konkursu był Szkolny Klub Europejski „Euroludek”.

Komisja konkursowa wyłoniła 2 najlepsze drużyny:

1. miejsce zajęła drużyna z kl. I B w składzie: Martyna Szulc i Julia Slabik
2. miejsce zajęła drużyna z kl. II B w składzie: Anna Hibszer i Michał Chojnacki

Gratulujemy zwycięzcom!

mgr Iwona Wójcik

 

W maju bieżącego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły z klas 4 - 6 SP oraz z klas I – III gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moja podróż po Europie”, organizowanym przez Zespół Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach.

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu pocztówki zachęcającej do podróży do wybranego miasta europejskiego. Konkurs został rozstrzygnięty 23 maja.

Spośród 149 prac zgłoszonych do konkursu z całego kraju praca plastyczna uczennicy naszej szkoły: Martyny Szulc z kl. I B Gimnazjum została nagrodzona wyróżnieniem.

mgr Iwona Wójcik

23 maja 2016 r. odbył się w naszej szkole coroczny Dzień Europejski. W tym roku impreza przebiegała pod hasłem: „Europejski ryneczek”.
Celem tej imprezy było przybliżenie kultury państw europejskich, ich tradycji kulinarnych, strojów ludowych, zabytków i ciekawostek o krajach Unii Europejskiej.

Impreza przebiegała w dwóch etapach.

W pierwszym etapie każda z klas gimnazjalnych przygotowała stoisko prezentujące wylosowany kraj Unii Europejskiej z charakterystyczną potrawą dla danego kraju, z informacjami na temat tradycyjnych potraw z przepisami, z prezentacją strojów ludowych, zabytków i innych charakterystycznych przedmiotów związanych z wylosowanym krajem.

W drugim etapie zadaniem przedstawicieli klas była ustna prezentacja wylosowanego kraju. Uczniowie przekazali nam najważniejsze informacje o krajach UE, jednak najwięcej dowiedzieliśmy się o kulturze, zabytkach, tradycjach kulinarnych tych krajów. Nie zabrakło również ciekawostek na temat Krajów Unii Europejskiej. Uczniowie zaskoczyli jury pomysłowością i kreatywnością Podziw budziły stroje, w które przebrani byli uczniowie lecz najwięcej emocji wywołały występy „Hiszpanek", które zaprezentowały się w tańcu flamenco. Uczniowie popisali się również niezwykłymi talentami kulinarnymi, które najbardziej utkwią chyba w pamięci naszemu jury. 
Tegoroczny występ zaliczamy do bardzo udanych!

A oto zwycięzcy:

Więcej zdjęć z tegorocznej  imprezy znaleźć można w naszej szkolnej Galerii.

Wpis: opiekun Klubu -  mgr Iwona Wójcik

Świetlica

Blog świetlicy szkolnej

SKO

Blog Szkolnej Kasy Oszczędności

Mistrzowie Kodowania

Blog "Bo każdy może być programistą"

Mapa witryny

Lista zawartości naszej strony internetowej

Cookies

Polityka bezpieczeństwa strony