W środę, 13 grudnia, miało miejsce w Naszej szkole drugie spotkanie uczniów z Paniami dietetyczkami z Klubu Sportowego Mrs Spoty. Tydzień temu uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej, a tym razem młodzież klas II gimnazjum miała okazję wysłuchać prelekcji o zdrowym odżywianiu. Panie Katarzyna Karkoszka i Kamila Cwain przekonywały uczniów o tym, że Dieta to nie rygor. Zdrowe odżywianie w funkcjonowaniu młodego człowieka stanowi bardzo istotną kwestię, o czym przekonywali młodzież fachowcy na co dzień zajmujący się bilansowaniem zdrowych diet.

    Właściwe odżywianie to jednak początek zdrowego stylu życia. Musi on być jednak wsparty aktywnością fizyczną. Nawiązana współpraca z klubem Mrs. Sporty przewiduje także zajęcia wychowania fizycznego prowadzone przez trenerów z tego klubu oraz warsztaty dla rodziców.

    Wszystkie te działania prowadzone są w ramach realizowanego w szkole programu Szkoły Promującej Zdrowie.

    W imieniu naszych prelegentek zachęcamy uczestników zajęć do udziału w konkursie. Rozdane na zajęciach karty konkursowe można wrzucać do oznaczonego pudełka, które znajduje się przy portierni w holu szkoły. Atrakcyjne nagrody ufundowane przez Klub Sportowy Mrs Sporty czekają.

dieta

Dariusz Garncarczyk